Uudised

24. oktoobril toimus Pärnus Porscheringil Tarvastu karika ringraja etapp 26. oktoober vadim.albrant

Tarvastu Karikas on mitmeetapiline karikasari, mis hõlmab nii rahvasprinti, kui ka rahvakrossi. Sõidetakse nii kruusal, lumel/jääl, kui ka asfaldil.


Seekord oli Järvamaa Kutsehariduskeskusest sõitjaid kaks. AT-20 õpilane Joonas Palmisto, kes sõitis rahvasprinti ning meie kooli töötaja Tõnu Taalimäe, kes sõitis rahvakrossi.

Eelmise nädala teisipäeval ilmus kooli töökotta üks sinine VW Golf, mis on ajalooline sellesmõttes, et Joonase isa sõitis kunagi rallit sellega, võites kunagise Türi ralli. Kuna võidusõitmine algab reeglite lugemisest, siis sai auto ralli seadest tehtud ringraja seadesse, pestud korralikult puhtaks ning sõit võis alata.

Esimesed meetrid teinud Tõnu sai ajasõidus üllatusliku teise koha, mis andis ühisstardiks esimese stardirea, kahjuks aga stardi eelses protseduuris lahkus mootori küljest veepumba rihm ning kahjuks esimesse eelsõitu startida ei saanud.

Kiire remont ja Joonas sai startida juba sprindisõitu. Sprindisõidus sõidetakse kolm ringi ning kirja läheb selle läbimise aeg.  Esimeses voorus oli ligi 70ne osaleja seas Joonasel 12. aeg.

Teist eelsõitu startis Tõnu alles viimaselt kohalt. Sõit lubas tulla paljulubav. Esimeses kurvis nopiti kohe kaks autot ära ning teisele ringile tulles,  oli juba Tõnu tõusnud kaheksandalt kohalt neljandaks. Kuid siis otsustas auto käigukast loobuda kolmandast käigust. Seoses sellega ei saanud Tõnu korraliku tempoga sõita ning langes sõidus tagumisse otsa tagasi.

Lõpuks andis see kõik Tõnule kahe sõidu kokkuvõttes 18 osaleja seast 16. koha.

Järgnesid Joonase sprindisõidud, kus samuti maadlus käigukastiga andis lõpuks esiveo klassis 8. koha.

Seekord nii, kuid kogemus jälle olemas.

Tehnikasporti aitab meil toetada Castrol Eesti ning suured tänud ka Krauman OÜ-le.

Seekord oli Järvamaa Kutsehariduskeskusest sõitjaid kaks. AT-20 õpilane Joonas Palmisto, kes sõitis rahvasprinti ning meie kooli töötaja Tõnu Taalimäe, kes sõitis rahvakrossi.

Eelmise nädala teisipäeval ilmus kooli töökotta üks sinine VW Golf, mis on ajalooline sellesmõttes, et Joonase isa sõitis kunagi rallit sellega, võites kunagise Türi ralli. Kuna võidusõitmine algab reeglite lugemisest, siis sai auto ralli seadest tehtud ringraja seadesse, pestud korralikult puhtaks ning sõit võis alata.


Esimesed meetrid teinud Tõnu sai ajasõidus üllatusliku teise koha, mis andis ühisstardiks esimese stardirea, kahjuks aga stardi eelses protseduuris lahkus mootori küljest veepumba rihm ning kahjuks esimesse eelsõitu startida ei saanud.

Kiire remont ja Joonas sai startida juba sprindisõitu. Sprindisõidus sõidetakse kolm ringi ning kirja läheb selle läbimise aeg.  Esimeses voorus oli ligi 70ne osaleja seas Joonasel 12. aeg.

Teist eelsõitu startis Tõnu alles viimaselt kohalt. Sõit lubas tulla paljulubav. Esimeses kurvis nopiti kohe kaks autot ära ning teisele ringile tulles,  oli juba Tõnu tõusnud kaheksandalt kohalt neljandaks. Kuid siis otsustas auto käigukast loobuda kolmandast käigust. Seoses sellega ei saanud Tõnu korraliku tempoga sõita ning langes sõidus tagumisse otsa tagasi.

Lõpuks andis see kõik Tõnule kahe sõidu kokkuvõttes 18 osaleja seast 16. koha.

Järgnesid Joonase sprindisõidud, kus samuti maadlus käigukastiga andis lõpuks esiveo klassis 8. koha.

Seekord nii, kuid kogemus jälle olemas.

Tehnikasporti aitab meil toetada Castrol Eesti ning suured tänud ka Krauman OÜ-le.

noored_tarvastu_karikal_2021
noored_tarvastu_karikal_2021