Meie lood

Aasta 2019 parimad noortalunikud tulevad Järvamaa Kutsehariduskeskusest. 17. mai vadim.albrant

17.mail 2019 toimus Türi Lillelaadal juba 19.ndat korda parima noortaluniku väljaselgitamine. Parima noortaluniku tiitli nimel võttis omavahel mõõtu kokku 24 võistlejat. Võistlus kuulub Noor Meister võistluste sarja ning seda korraldavad SA Innove, Maaeluministeerium ja Järvamaa Kutsehariduskeskus.


Noortalunikud võistlesid kümnel alal: või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, põllukultuuride seemnete tundmine + viljakoti kaalumine, tõstukiga ladustamine, lüpsimasina hooldus, saeketi vahetus, kärjeraami valmistamine, kultivaatoril pii vahetamine.

Kompleksvõistluse võitis ning Noortalunik 2019 tiitli pälvis Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane ning praegune traktorist-praktikajuhendaja JKHK-s Felix Lavrentjev, kes osutus parimaks ka veistekaalu määramises ning traktori täpsusõidus. Teise koha saavutas eelmisel aastal taimekasvataja eriala lõpetanud Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane Karin Sabalisk ning kolmandale kohale platseerus meie kooli õpilane Tanel Lillemäe, kes omandab põllumajanduse eriala esimesel kursusel.

Võistlusel selgitati välja ka parim noortaluniku perenaine ning eriauhinna sai ka noorim võistleja. Parima noorperenaise eriauhinna sai samuti Karin Sabalisk, kes osutus ka parimaks lüpsimasina hooldajaks. Noorima võistleja eriauhinna viis endaga koju põllumajandustöötaja eriala esimese kursuse õpilane Alar Avarmaa, kes osutus ka parimaks sammudega põllu suuruse määramisel.

Lisaks nopiti meie koolist ka individuaalselt võistlusaladelt omajagu (lausa 8 auhinnalist kohta) parimaid tulemusi:

 • või valmistamises purgis parim – Ralf Menne (PM-16)
 • tõstukiga ladustamisel parim – Ralf Menne (PM-16)
 • saeketi vahetamises parim – Siim Sander (PM-18)
 • põllu suuruse määramisel sammudega parim – Alar Avarmaa (PM-18)
 • traktori täpsussõidus parim neiu – Marit Pudel (PM-17)
 • traktori täpsussõidus parim noormees – Felix Lavrentjev (JKHK vilistlane)
 • veiste eluskaalu määramises parim – Felix Lavrentjev (JKHK vilistlane)
 • lüpsimasina hoolduses parim – Karin Sabalisk (JKHK vilistlane)
 • põllukultuuride seemnete tundmisel + viljakoti kaalumisel parim – Magnus Runtal (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
 • kärjeraami valmistamises parim – Siim Reilson ( Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
 • kultivaatoril pii vahetamises parim – Ranel Sabalisk (noortalunik)

Seega võib julgelt öelda, et aasta 2019 parimad noortalunikud tulevad Järvamaa Kutsehariduskeskusest, kuna enamus võitjad on, kas meie kooli õpilased või siis vilistlased.

Täname ka kõiki teisi tublisid Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilasi, kes noortaluniku tiitli nimel võistlustules olid: PM-17 õpilased Kert Loosaar, Geimo Raudsepp, Rainis Kollina, Sten Saadi ja Lehari Reppo ning PM-18 õpilased Kairo Kiidma ja Christopher Ilau.

Suur aitäh ka meie toetajatele. Üritust toetasid SA Innove, Maaeluministeerium, Taure, Bel-Est, Baltic Agro Machinery, C.R. Jakobsoni Talumuuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Husqvarna, DeLaval, Konekesko, Coop Järva, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Toila SPA Hotel, Türi Lillelaat, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Järvamaa Kutsehariduskeskus.

Erilised tänud ka kõikidele abistajatele ning korraldajatele nii Järvamaa Kutsehariduskeskusest kui ka mujalt.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant

Noortalunikud võistlesid kümnel alal: või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, põllukultuuride seemnete tundmine + viljakoti kaalumine, tõstukiga ladustamine, lüpsimasina hooldus, saeketi vahetus, kärjeraami valmistamine, kultivaatoril pii vahetamine.

Kompleksvõistluse võitis ning Noortalunik 2019 tiitli pälvis Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane ning praegune traktorist-praktikajuhendaja JKHK-s Felix Lavrentjev, kes osutus parimaks ka veistekaalu määramises ning traktori täpsusõidus. Teise koha saavutas eelmisel aastal taimekasvataja eriala lõpetanud Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane Karin Sabalisk ning kolmandale kohale platseerus meie kooli õpilane Tanel Lillemäe, kes omandab põllumajanduse eriala esimesel kursusel.

Võistlusel selgitati välja ka parim noortaluniku perenaine ning eriauhinna sai ka noorim võistleja. Parima noorperenaise eriauhinna sai samuti Karin Sabalisk, kes osutus ka parimaks lüpsimasina hooldajaks. Noorima võistleja eriauhinna viis endaga koju põllumajandustöötaja eriala esimese kursuse õpilane Alar Avarmaa, kes osutus ka parimaks sammudega põllu suuruse määramisel.

Lisaks nopiti meie koolist ka individuaalselt võistlusaladelt omajagu (lausa 8 auhinnalist kohta) parimaid tulemusi:

 • või valmistamises purgis parim – Ralf Menne (PM-16)
 • tõstukiga ladustamisel parim – Ralf Menne (PM-16)
 • saeketi vahetamises parim – Siim Sander (PM-18)
 • põllu suuruse määramisel sammudega parim – Alar Avarmaa (PM-18)
 • traktori täpsussõidus parim neiu – Marit Pudel (PM-17)
 • traktori täpsussõidus parim noormees – Felix Lavrentjev (JKHK vilistlane)
 • veiste eluskaalu määramises parim – Felix Lavrentjev (JKHK vilistlane)
 • lüpsimasina hoolduses parim – Karin Sabalisk (JKHK vilistlane)
 • põllukultuuride seemnete tundmisel + viljakoti kaalumisel parim – Magnus Runtal (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
 • kärjeraami valmistamises parim – Siim Reilson ( Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
 • kultivaatoril pii vahetamises parim – Ranel Sabalisk (noortalunik)

Seega võib julgelt öelda, et aasta 2019 parimad noortalunikud tulevad Järvamaa Kutsehariduskeskusest, kuna enamus võitjad on, kas meie kooli õpilased või siis vilistlased.

Täname ka kõiki teisi tublisid Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilasi, kes noortaluniku tiitli nimel võistlustules olid: PM-17 õpilased Kert Loosaar, Geimo Raudsepp, Rainis Kollina, Sten Saadi ja Lehari Reppo ning PM-18 õpilased Kairo Kiidma ja Christopher Ilau.

Suur aitäh ka meie toetajatele. Üritust toetasid SA Innove, Maaeluministeerium, Taure, Bel-Est, Baltic Agro Machinery, C.R. Jakobsoni Talumuuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Husqvarna, DeLaval, Konekesko, Coop Järva, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Toila SPA Hotel, Türi Lillelaat, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Järvamaa Kutsehariduskeskus.

Erilised tänud ka kõikidele abistajatele ning korraldajatele nii Järvamaa Kutsehariduskeskusest kui ka mujalt.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant