Uudised

Järvamaa Kutsehariduskeskus Lõuna-Eesti rallil 01. september vadim.albrant

Üheksateistkümnes Lõuna-Eesti ralli peeti 28.-29. augustil Võrumaa teedel, kus osalesid ka meie kooliga seotud inimesed.


Laupäeva õhtupoolikul anti start esimesele päevale, kus läbida tuli neli kiiruskatset, nendest kaks Võru linnas.

Meie kooli töökojas hooldataval masinal, klassis EMV 5 sõitval ekipaažil (Rainer Paavel/Tiina Ehrbach), oli päev alanud täiesti rahulikult ning ilma suuremate viperusteta. Esimese katse läbimisel tuli väga tubli kuues aeg (EMV 5 arvestuses). See tuli muidugi suurest tuhinast, sest järgnevat kaks kiiret kruusakatset lõid kaardipaki koheselt sassi. Linnakatse teisel läbimisel tegi Rainer kerge sõiduapsu ning sinna need sekundid kadusid.

Klassis EMV 7 näitas stabiilset sõitu meie kooli AT-20 õpilane Joonas Palmisto. Koos kaardilugeja Marko Randmaga tuldi päev lõpuni väikeste eksimustega, kuid plaan oli suhteliselt kindel: tulla ralli tervena lõpuni.

Meie kooli vilistlane ja EMV 8 klassis kõrget kohta püüdlev Patrick Juhe alustas koos Rauno Orupõlluga kiiret sõitu kohe. Eks ole Eesti meistri tiitel veel õhus ning selle järgi ka minnakse. Päeva kokkuvõttes oli rallipaar oma klassi liider, võites neljast kiiruskatsest kolm.

Teisel päeval aga hakkas juhtuma. Öö otsa sadanud vihm tegi kõik pühapäevased katsed täiesti teistsuguseks, sest teeolud olid kardinaalselt muutunud võrreldes legendi koostamise ajaga.
Patricku võitlus oma klassis poodiumi järele luhtus viimasel katsel, kus tee oli muutunud nii libedaks, et auto libises teelt välja kraavi, kaotati palju aega ning ka poodiumi koht.

Mitsubishi Evo IX-l sõitvad Paavel/Ehrbach autol tehnilisi probleeme vaat et polnudki, kui jätta kõrvale vahepeal tõrkunud starter. Mindi rallile ju kilomeetreid koguma ning seda ka tehti. Absoluutarvestuses 19-s koht ning Järvamaa parim rallipaar.

Joonas, kes samuti vaevles terve teise päeva auto teel hoidmisega, suutis tulla tasa ja targu oma klassi kuuendana ning absoluutarvestuse 36-ndana üle poodiumi. Eesmärk täidetud ning mis kõige tähtsam - rahulolu.

Hoiame koolis mootorispordi lippu kõrgel ning kohtume juba Viru rallil!

Tõnu Taalimäe

Laupäeva õhtupoolikul anti start esimesele päevale, kus läbida tuli neli kiiruskatset, nendest kaks Võru linnas.

Meie kooli töökojas hooldataval masinal, klassis EMV 5 sõitval ekipaažil (Rainer Paavel/Tiina Ehrbach), oli päev alanud täiesti rahulikult ning ilma suuremate viperusteta. Esimese katse läbimisel tuli väga tubli kuues aeg (EMV 5 arvestuses). See tuli muidugi suurest tuhinast, sest järgnevat kaks kiiret kruusakatset lõid kaardipaki koheselt sassi. Linnakatse teisel läbimisel tegi Rainer kerge sõiduapsu ning sinna need sekundid kadusid.

Klassis EMV 7 näitas stabiilset sõitu meie kooli AT-20 õpilane Joonas Palmisto. Koos kaardilugeja Marko Randmaga tuldi päev lõpuni väikeste eksimustega, kuid plaan oli suhteliselt kindel: tulla ralli tervena lõpuni.


Meie kooli vilistlane ja EMV 8 klassis kõrget kohta püüdlev Patrick Juhe alustas koos Rauno Orupõlluga kiiret sõitu kohe. Eks ole Eesti meistri tiitel veel õhus ning selle järgi ka minnakse. Päeva kokkuvõttes oli rallipaar oma klassi liider, võites neljast kiiruskatsest kolm.

Teisel päeval aga hakkas juhtuma. Öö otsa sadanud vihm tegi kõik pühapäevased katsed täiesti teistsuguseks, sest teeolud olid kardinaalselt muutunud võrreldes legendi koostamise ajaga.
Patricku võitlus oma klassis poodiumi järele luhtus viimasel katsel, kus tee oli muutunud nii libedaks, et auto libises teelt välja kraavi, kaotati palju aega ning ka poodiumi koht.

Mitsubishi Evo IX-l sõitvad Paavel/Ehrbach autol tehnilisi probleeme vaat et polnudki, kui jätta kõrvale vahepeal tõrkunud starter. Mindi rallile ju kilomeetreid koguma ning seda ka tehti. Absoluutarvestuses 19-s koht ning Järvamaa parim rallipaar.

Joonas, kes samuti vaevles terve teise päeva auto teel hoidmisega, suutis tulla tasa ja targu oma klassi kuuendana ning absoluutarvestuse 36-ndana üle poodiumi. Eesmärk täidetud ning mis kõige tähtsam - rahulolu.

Hoiame koolis mootorispordi lippu kõrgel ning kohtume juba Viru rallil!

Tõnu Taalimäe