Uudised

JKHK sammude aktsioon sai nomineeritud tunnustusüritusel Järvamaa Tervisetegu 2023 27. oktoober vadim.albrant

26. oktoobril toimus Türi Kultuurikeskuses tunnustusüritus Järvamaa Tervisetegu 2023, kus oli nomineeritud ka JKHK sammude aktsioon.


Järvamaa Kutsehariduskeskus alustas mõned aastad tagasi, Euroopa spordinädala raames, ärgitama koolipere seas aktiivset liikumist läbi sammude fikseerimise. Sammuaktsioonis osalejad pidid edastama tehtud sammude väljavõtte omades, kas aktiivsusmonitori, nutikella, sammulugejat või mõnda asjakohast mobiilirakendust ehk app-i.

2018 aastal võetud siht 1 000 000 sammu sai ületatud 1 594 028  sammuga. Aasta 2019 eesmärk 2 000 000 sammu sai ületatud kuhjaga. Kokku saadi 3 244 176 sammu. Järgmisel aastal võeti eesmärgiks ületada saavutatu vähemalt ühe sammuga ja tulemus oli üle ootuste. Kokku tehti 4 575 981 sammu! See näitab, et järjest enam tekkis huvi ja hasart anda oma panus ning seeläbi liikuda veel rohkem. 2021 aastal astuti või joosti juba 5 290 327 ja eelmisel aastal 6 338 394 sammu. Ka osalejate arv on aastast-aastasse kasvanud. Kui esimestel aastatel oli osalejaid 30-60, siis eelmisel aastal oli neid kokku 93. Tänavu aasta astuti koguni 108 sammujaga 6 915 156 sammu.

Sammude aktsioon on hea näide ja eeskuju kuidas töökollektiivi ja õpilasi aktiviseerida tervislikult liikuma läbi ühise eesmärgi ning kuidas see on järjest enam toonud juurde kaasalööjaid. Ettevõtmine on kindlasti aidanud kaasa töötajate ja õpilaste terviseteadlikkuse tõusule ning oli väärt ettevõtmine, mida tunnustada Järvamaa tervisefoorumil. Seega oli meie koolil õnn olla nomineeritud Järvamaa Tervisetegu 2023 tunnustus üritusel.

Tänan kõiki, kes on alates esimesest kuni senini JKHK sammude aktsiooni oma panuse astudes andnud.

Terviseteo üritusel toimus ka Järvamaa hariduskokkuleppe allkirjastamine, millele teiste hulgas andis oma allkirja samuti meie kooli direktor Rein Oselin.

Ürituse kohta saab lugeda lähemalt SIIN.

Noortejuht Vadim Albrant

Järvamaa Kutsehariduskeskus alustas mõned aastad tagasi, Euroopa spordinädala raames, ärgitama koolipere seas aktiivset liikumist läbi sammude fikseerimise. Sammuaktsioonis osalejad pidid edastama tehtud sammude väljavõtte omades, kas aktiivsusmonitori, nutikella, sammulugejat või mõnda asjakohast mobiilirakendust ehk app-i.


2018 aastal võetud siht 1 000 000 sammu sai ületatud 1 594 028  sammuga. Aasta 2019 eesmärk 2 000 000 sammu sai ületatud kuhjaga. Kokku saadi 3 244 176 sammu. Järgmisel aastal võeti eesmärgiks ületada saavutatu vähemalt ühe sammuga ja tulemus oli üle ootuste. Kokku tehti 4 575 981 sammu! See näitab, et järjest enam tekkis huvi ja hasart anda oma panus ning seeläbi liikuda veel rohkem. 2021 aastal astuti või joosti juba 5 290 327 ja eelmisel aastal 6 338 394 sammu. Ka osalejate arv on aastast-aastasse kasvanud. Kui esimestel aastatel oli osalejaid 30-60, siis eelmisel aastal oli neid kokku 93. Tänavu aasta astuti koguni 108 sammujaga 6 915 156 sammu.

Sammude aktsioon on hea näide ja eeskuju kuidas töökollektiivi ja õpilasi aktiviseerida tervislikult liikuma läbi ühise eesmärgi ning kuidas see on järjest enam toonud juurde kaasalööjaid. Ettevõtmine on kindlasti aidanud kaasa töötajate ja õpilaste terviseteadlikkuse tõusule ning oli väärt ettevõtmine, mida tunnustada Järvamaa tervisefoorumil. Seega oli meie koolil õnn olla nomineeritud Järvamaa Tervisetegu 2023 tunnustus üritusel.

Tänan kõiki, kes on alates esimesest kuni senini JKHK sammude aktsiooni oma panuse astudes andnud.

Terviseteo üritusel toimus ka Järvamaa hariduskokkuleppe allkirjastamine, millele teiste hulgas andis oma allkirja samuti meie kooli direktor Rein Oselin.

Ürituse kohta saab lugeda lähemalt SIIN.

Noortejuht Vadim Albrant