News

Meie kooli õpilane osales mehaanikuna kardivõistluste EMV etapil. 16. September vadim.albrant

AT-17 õpilane Tajo Rajassaar oli Eesti Meistrivõistluste viimasel etapil Aravetel abis TARK Racingul mehaanikuna.

Võistluspäev algas neljapäeval kardi ettevalmistusega ning esimeste treeningutega. Mehhaaniku tööks on kardi seadistamine, remontimine ning võistleja abistamine. Töö jätkus muutliku ilma tõttu kuni laupäevaste finaalideni välja. Reedene päev kulges üldjuhul ainult treeningsõitudega ning õige seadistuse leidmises. Tuli vahetada ülekandeid ning samuti ka karburaatori düüse.

Võidusõitjaks Mini 60 klassis oli Henrietta Olak. Selles klassis on sõitjad kuni 12 aastased ning nendega on töö mõneti ka keeruline, sest vaja on saada alati ka sõitja tagasisidet peale mõningat muudatust.

Tajo: Ilm oli nii muutlik, et kui kart oli valmis minema rajale kuiva ilma seades, siis eelstardi alasse minnes hakkas vihma sadama ning kardi seadistus ning rattad tuli muuta märja raja oludesse ja seda mitmeid kordi.

Henrietta lõpetas 21 sõitja hulgas tublil seitsmendal kohal.

Tajo jäi tööga, mis pakkus talle vaheldust ning uusi kogemusi, rahule.

Kõigil autotehnikutel on initsiatiivi üles näidates võimalik osaleda sellistel üritustel.